Team
Michal Ržonca

Michal Ržonca

1. Meno a priezvisko: Michal Ržonca

2. Bydlisko: Podvažie, Považská Bystrica

3. Kategória: U23

4. Čo mám na cyklistike najradšej: Ten pocit, keď nacvaknem tretry a konečne môžem mať chvíľu pokoj od všetkých problémov a môžem si vyvetrať hlavu a užívať prírodu všade navôkol.

5. Kto ma priviedol k cyklistike, prečo som začal/a s cyklistikou: Môj otec.

6. Obľúbený cyklista/cyklistka a prečo: Mojím favoritom bol Alberto Contador, prezývaný aj El pistolero, možno kvôli svojej bojovnosti, ako aj z dôvodu, že bol pre mňa symbolom ešte tej staršej cyklistickej éry, kedy sa tímový lídri sekali sami v kopcoch (napríklad jeho pamätný súboj s Andym Schleckom na Tourmalet v 2010) a nemali pri sebe tímový stroj, kde bol každý jeden ochotný obetovať všetko za lídra.

7. Ktorý druh cyklistiky mám najradšej: Cross-country je moja láska, cyklokros však milenka na zimu smiley

8. Najkrajší moment, ktorý som na bicykli zažil/a: Pre mňa je to každý moment, keď sa s bicyklom odlepím od zeme a lepím. Tých pár sekúnd, kedy to nekontrolujem a len verím biku, že vie čo robí, proste to tam pustím.

9. Čo rád/rada robím, okrem bicyklovania: Baví ma fyzika, matematika, a tak isto aj strojárina, rád si veci vždy prekreslím, ako aj si ich podľa toho vyrábam, či už držiaky na bike, stojany alebo niečo podobné.

10. Verím, že by som mohol/mohla byť dobrý/á v: Verím, že zo mňa raz bude dobrý človek schopný pomáhať ľuďom vo svojom okolí.

11. Charakterizujem sa ako: Snažím sa byť cieľavedomý a mať nad vecami trochu nadhľad, riešiť ich s chladnou hlavou, aj keď asi sa mi to moc nedarí.

12. Môj najväčší úspech v roku 2018: Prežil som ho v zdraví a dokázal som si užiť ďalší rok na dvoch kolesách.

Sponzori