Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookies. Viac informácií.

Odmietnuť Súhlasím Podrobné nastavenie Prijať zvolené cookies
Nevyhnutne nutné cookies
Tieto cookies sú nevyhnutné pre fungovanie nášho webu a nemožno ich deaktivovať. Tieto súbory navyše prispievajú k bezpečnému a riadnemu využívaniu našich služieb.
Analytické cookies
Analytické cookies sú zhromažďované skriptom spoločnosti Google Inc., ktorá následne tieto dáta anonymizuje. Po anonymizácii sa už nejedná o osobné údaje, pretože anonymizované cookies nemožno priradiť konkrétnemu užívateľovi, resp. konkrétnej osobe. My pracujeme iba s cookies v anonymizovanej podobe.
Reklamné cookies
Reklamné cookies používame my alebo naši partneri, aby sme Vám mohli zobraziť vhodné obsahy alebo reklamy ako na našich stránkach, tak na stránkach tretích subjektov. Na základe týchto informácií nie je spravidla možná bezprostredná identifikácia Vašej osoby, pretože sú používané iba anonymizované údaje.
Novinky
Európsky mládežnícky MTB šampionát v talianskej Pile

Európsky mládežnícky MTB šampionát v talianskej Pile

V dňoch 20. – 24.8.2019 sa v Pile ( región Aosta, Taliansko) konal Európsky mládežnícky MTB šampionát. Za náš klub sa uvedeného šampionátu zúčastnili ako člen kadetského reprezentačného družstva SR Martin Hrtánek. Vo farbách nášho klubu pretekali naši „prvoročáci“ v rámci žiackych kategórií Adam Mrocek, Lukáš Vranák, Anna Ržoncová. Deti boli nominované na základe ich dlhodobo výborných výsledkov a umiestňovania sa na popredných miestach na pretekoch v rámci Slovenského pohára. ME sa v kategórii starších žiakov (U15) predstavilo 83 tímov (167 pretekárov a 93 pretekárok) z 21 štátov. V kategórii kadetov (U17) to bolo 86 tímov taktiež z 21 krajín Európy. Pred samotnými pretekmi sme venovali 3 dni najazdeniu tratí s cieľom ich čo najlepšie technicky prejsť. Organizátori ju pripravili na výbornej úrovni, plnú technických úsekov. Skoky, kamenisté a korenisté úseky, dropy kombinované s prudkými výšlapmi a zjazdami. Veľkým otáznikom bolo však počasie. Predpoveď bola dosť nepriaznivá, čo sa potvrdilo už v utorok. Začalo pršať a pri štarte druhej polovici kadetov už bola trať v niektorých úsekoch nezjazdná, čo sa podpísalo aj pod umiestnenie nášho Martina Hrtánka v utorok pri kvalifikácii - tzv.Single Time Trial (šprinty jednotlivcov a kratšom úseku), ktorý v rámci kadetov obsadil 144.miesto. Ostatné deti v rámci žiackych kategórií boli kvalifikovaní v prvej polovičke súťažného poľa, Adam Mrocek obsadil 75.miesto, Lukáš Vranák 77.miesto a Anna Ržoncová si vyjazdila 54.miesto. V stredu 23.8. tímová časovka prebiehala už na dlhom okruhu. Každý účastník absolvoval jeden okruh štafetovým spôsobom. Náš žiacky tím „prvoročákov“ osadil 49.miesto a reprezentačný kadetský tím 44.miesto. Preteky jednotlivcov XCO (Cross country) boli naplánované na sobotu. Preteky sprevádzalo viacero pádov. V žiackych kategóriách boli dva veľké pády hneď po štarte. Našim pretekárom sa našťastie poradilo tímto „hromaďákom“ vyhnúť. Adam Mrocek obsadil 75.miesto, Lukáš Vranák 77.miesto a Anna Ržoncová zajazdila 54.miesto. Martin Hrtánek mal pád v rámci tréningu. Aj napriek bolestivo narazenej ruke ako jediný zo Slovákov absolvoval celý pretek a obsadil 113.miesto ( dvaja vzdali pre náročnosť trate a dvaja boli odvolaní pre nesplnenie časového limitu). Uvedené preteky nám ukázali, kde je smer rozvoja horskej cyklistiky v Európe. V porovnaní s pretekmi na Slovensku bol tento šampionát minimálne o dve triedy vyššie v obtiažnosti. Ukázal nám, že ak sa chceme venovať horskej cyklistike a udržať trend s Európou, musíme venovať pozornosť technickej príprave našich zverencov. Skutočnosť, že naši pretekári boli schopní prekonať, aj v ťažkých podmienkach a pri veľkom psychickom tlaku počas pretekov všetky prekážky, nám potvrdilo správnosť nášho smerovania v rámci prípravy ( sústredenia a preteky na tratiach Českého pohára). Veríme, že uvedené preteky a ich atmosféra prispeli k motivácii detí a budúci rok dosiahnu ešte lepšie výsledky.
Sponzori